نکاتی که در سفرهای هوایی بعد از شیوع کرونا باید رعایت کنیم

سفر با کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا بیشتر افراد از مسافرت اجتناب می کنند، اما در برخی مواقع مسافرت های ضروری پیش می آید که باید رفت و با رعایت یک سری اصول ساده امکان پیشگیری از مشکلات احتمالی وجود دارد.

در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا یا کووید-19 (Covid-19) دردنیا به یک اپیدمی و پاندمی تبدیل شده است و در واقع همه گیر شده است وتوصیه می شود برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید  سفرهای غیرضروری خود را لغو کنید؛در صورتیکه شما مجبور به سفر هستید برایتان توصیه هایی داریم تا با احتیاط کامل عمل کنید و برای جلوگیری از وقوع مشکلات فاجعه‌بار، اقدام‌هایی را انجام دهید.

اقداماتی که با بی توجهی به برخی از این موارد ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری، به‌خصوص در سفرهای خارجی، برای شما به‌ همراه داشته باشد.

سفر با کرونا

در هر صورت اصلی ترین توصیه ما این است که سفرهای غیر ضروری تان را لغو کنید. در بسیاری از کشورهای درگیر این ویروس، سایت‌هایی ایجاد شده است که در برخی از آن‌ها اطلاعات و توصیه‌های مربوط به لغو سفرها به‌صورت مرتب به‌روزرسانی می‌شود.

در وب‌سایت مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا راهنمایی‌های جامعی برای بررسی وضعیت سفر به کشورهای مختلف جهان ارائه‌ شده است و در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط باشید، با مراجعه به این سایت می توانید از اطلاعات کاربردی آن استفاده کنید.

به طور کلی توصیه هایی که برای سفر به مناطق خطرناک دنیا وجود دارد به 4 بخش تقسیم شده:

  • عدم نیاز به لغو سفر
  • سفر با احتیاط کامل و انجام تمام اقدامات ایمنی و بهداشتی با دقت بالا
  • لغو سفرهای غیرضروری و رعایت اصول بهداشتی معمول
  • لغو تمام سفرهای ضروری و غیرضروری

پس بهتر است که قبل از سفر با در نظر گرفتن همه جوانب و توجه به توصیه ها و نکات ایمنی تصیمی درست برای سفرتان بگیرید.

در شرایط فعلی، شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی شرایطشان دائما  در حال تغییر است. پیش از پرواز حتماً باید از کنسلی یا تاخیر پرواز موردنظرتان مطمئن شوید. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، بلیط‌‌ها را بدون هیچ هزینه‌ای کنسل می‌کنند

همچنین اگر برای رسیدن به مقصد اصلی‌تان باید دو یا چند پرواز داشته باشید و یا توقف در مسیر دارید، باید از قبل اطلاعاتی از فرودگاه‌های مسیرتان به دست آورید تا از بازرسی‌ها و نظارت‌های اجباری احتمالی که می‌توانند ادامه‌ی‌ سفرتان را به تأخیر بیندازند، مطلع شوید.

در صورتی‌ که می‌خواهید به چند مقصد مختلف سفر کنید، قبل از سفر مطمئن شوید که در هتل‌های موردنظرتان، قرنطینه نخواهید شد. در ضمن با مراجعه به سایت هتل‌ها یا تماس با آن‌ها از طریق ارسال ایمیل یا هر روش دیگری می‌توانید از شرایط فعلی مقصدتان مطلع شوید.

اگر برای مسافرت در آینده برنامه ریزی می کنید، حتما با مراجعه به منابع موثق و معتبر، از شرایط و قوانین احتمالی در آینده‌ی نزدیک مطلع شوید و قبل از ایجاد تغییرهای اساسی در برنامه‌ی سفر، همه‌ی احتمال‌ها را به‌دقت بررسی کنید.

چرا که ممکن است همه شرایط یک‌شبه تغییر کنند؛ به همین دلیل اصلاً نمی‌توان پیش‌بینی کرد که ویروس کرونا در چند ماه آینده با جهان چه خواهد کرد.

چه در خانه بمانید و یا سفر کنید یکسری نکات بهداشتی را باید رعایت کنید!

رعایت اصول بهداشتی چون شست‌وشوی مرتب دست‌ها و ضدعفونی محل‌هایی که دست‌تان با آن‌ها تماس دارد جزو مواردی است که باید دائما انجام دهید.

همچنین نباید با افراد بیمار تماس از نزدیک داشت و تمام تلاشتون رو بکنید که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا را در دستور کار خود قرار دهید. از حضور در مکان‌ها یا شرایطی که زمینه‌ساز ابتلا به ویروس هستند، به‌شدت بپرهیزید.

Author: r.emami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *